Menu

Czy tylko prowizja?

Oczywiście wiadomym jest, że zaciągając taką pożyczkę pozabankową, chcemy mieć pewność, że oddajemy później najmniej jak tylko się da. Wiadomo, że musimy oddać dokładnie taką kwotę jaką pożyczyliśmy, ale to co będziemy musieli oddać dodatkowo, jako pokrycie kosztów zaciągnięcia takiej pożyczki, może już oscylować między kilka a kilkaset złotych. Dlatego też tak dokładnie powinniśmy przejrzeć różne oferty.

Prowizja to idealna opcja

Niektóre firmy pożyczkowe, zwłaszcza nowym klientom, dają propozycję, że do spłacenia mają oni tylko prowizję. Będzie ona wynosiła kilka złotych i nie będzie miało tutaj znaczenia, czy pożyczamy kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Prowizja zawsze będzie taka sama. Co więcej, informacja o niej pojawi się już na etapie sprawdzania możliwości pożyczkowych, a to oznacza, że od razu będziemy wiedzieli, jaki jest koszt jej zaciągnięcia.

Czasami konieczne są odsetki

Może się okazać, że trafimy na firmy, w których do zapłacenia będziemy mieli odsetki. Jeśli się tak zdarzy, to warto wiedzieć, że ich wysokość będzie uzależniona od wysokości pożyczki i od okresu jej spłaty. Dlatego warto się zastanowić, czy potrzebujemy aż tak wiele pieniędzy i czy nie uda nam się je oddać w znacznie krótszym czasie.

Wszystkie informacje pojawią się już na etapie planowania pożyczki, a to oznacza, że dokładnie będziemy mogli przeanalizować wszystkie możliwości. Co więcej, od razu też będziemy wiedzieli, jakie są koszty jej zaciągnięcia i czy faktycznie się to nam będzie opłacało.