Menu

Zaciągamy pożyczkę kolejny raz?

Już kiedyś korzystaliśmy z chwilówki? Jeżeli tak, to wiemy jak to działa i że nie ma się tutaj czego obawiać, bo już przy jej planowaniu, możemy dokładnie sprawdzić, jaka będzie nasza rata, a także jaki będzie ostateczny koszt jej zaciągnięcia. Jednak warto wiedzieć, że klienci, którzy ponownie zaciągają pożyczkę w danej instytucji, mogą liczyć na trochę inne traktowanie niż wtedy, gdy robili to po raz pierwszy.

Dobra czy zła zmiana?

Z pewnością teraz już nie będziemy mieli tylko kilku złotych do dopłacenia, bo będziemy musieli ponieść normalne koszty zaciągnięcia pożyczki. To oznacza, że trzeba będzie policzyć marżę i odsetki, a to może spowodować, że kwota jaką będziemy musieli oddać, będzie większa o kilkaset złotych od tej, którą pierwotnie zaciągnęliśmy. Można powiedzieć, że to rozwiązanie jest na naszą niekorzyść, jednak warto pamiętać, że będziemy mieli inne przywileje, których nie mają osoby zaciągające pożyczkę po raz pierwszy.

Większa kwota i dłuższy okres spłaty

Jeżeli zastanawiamy się, co może być korzystne w tym, że po raz kolejny zaciągamy pożyczkę w tym samym miejscu, to warto wiedzieć, że wówczas zwiększają się dwie rzeczy. Po pierwsze możemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy, co sprawia, że jesteśmy w stanie pozwolić sobie na więcej przy zakupach, a po drugie będziemy mieli także więcej czasu na oddanie tych pieniędzy, a to będzie oznaczało niższą ratę.

Warto wiedzieć, że trochę inaczej są traktowani pierwsi klienci i ci, którzy zaciągają pożyczkę regularnie. Jednak tak naprawdę każda z ofert jest korzystna.
Polecamy zapoznać się z aktualnymi i sprawdzonymi ofertami pożyczek pozabankowych tutaj.